Karnar каталог >>>> погледнете онлајн   преземете .zip Изберете побрз сервер за да ја посетите нашата веб-страница!посетете го нашиот англиски сервер!посетете го нашиот кинески сервер!


LED завеса светлина

. LED декоративната светлина е еден вид надградена замена за традиционалните декоративни лесни серии. LED диоди може да се комбинираат во било која форма за да се произведат посакуваните луменски пакети како целите на дизајнот и економската дозвола. Покрај тоа, LED диоди може да се сметаат за минијатурни светлосни тела; дистрибуцијата на светлината може да се контролира со епоксидна леќа на LED диоди, што ја поедноставува изградбата на архитектонски тела дизајнирани да користат LED диоди. Контролорот може да се поврзе со LED светилка за селективно затемнување на одделни LED диоди, што резултира со динамичка контрола на дистрибуцијата, излезот на светлината и бојата. Конечно, еднонасочното напојување овозможува уредот лесно да се прилагодува на различни напојувања.
Waterproof(outdoor use)
Reusable
Extendible(max.4sets)
Easy to use(user-friendly)

It gives more different effects when used with a suitable controller.

Specification for Lucky Set(GS/CE,CSA):
ITEM NO
No. OF BULB(pcs)
BULB SPEC.
VOLT(V)
WATT(W)
BULB LIFE(H)
LLS-1925
19L*26S

6.5V/70mA

120
224.8
20,000
12V/40mA
240
237.12
20,000
LLS-3725
37L*25S
3V/50mA
120
138.8
20,000
6.5V/70mA
240
420.9
20,000
LLS-4024
40L*24S
3V/50mA
120
144
20,000
6V/100mA
240
576
20,000
LLS-5024
50L*24S
2.5V/100mA
120
300
20,000
5V/115mA
240
690
20,000
LLS-6024
60L*24S
2.2V/140mA
120
443.6
20,000
4V/100mA
240
576
20,000
Remarks:
1."No.OF BULB"--L means light bulb quantity;S means light string.
2.Normal space between two strings is 8 or 10cm.
3.Special designs are welcome
LED завеса светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD
LED завеса светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD
LED завеса светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD 
ЛЕР комерцијално светло
   LED светлото на ѕидот мијалник
   LED поплави светлина
   LED панел светло
   LED лента светлина
   LED светло за светло
   LED таванско светло
   LED осветлување светлина
   LED неонски цевки
   LED подземно светло
   LED светилка
ЛЕР одмор светло
   LED низа светло
   LED завеса светлина
   LED нето светло
   Светло со LED светилка
   LED осветлена врвот светлина
   LED гумена кабел светлина
ЛЕР виртуелната реалност светлина
   LED кокосово палто светло
   LED светло цреша
   LED кокосова палма светлина
Додатоци
   Управувач
   Приклучок за струја
   Напојување
Пакување
Сертификат за производ
   Бренд и патент
   Сертификат
 

Karnar in Globalsources.com

Karnar in youtube

Поддржуваме подолу испорака

со воздух, по морски пат

Shipment by UPS ! Shipment by DHL !

Shipment by TNT ! Shipment by EMS !Поддржуваме подолу исплата

Жичен трансфер

Pay by Western union !

Pay by Paypal, credit card !


   
 
 
©2005-2018 Karnar   Контактирајте не   Мапа на сајтот  Last modified: March 07 2021 03:46:16.

shqiptar   العربية   አማርኛ   Azərbaycan   Gaeilge   Eesti keel   Euskal   беларускі   български   Íslensku   Polski   Bosanski   فارسی   Burry (Afrikaans)   dansk   Deutsche Sprache   Русский язык   Français   Filipino   suomalainen   Frysk   ភាសាខ្មែរ   ქართული   ગુજરાતી   Қазақша   Kreyòl Ayisyen   한국어   Hausa   Nederlands   Кыргыз тили   Galego   Català   Česky   ಕನ್ನಡ   Corsa   hrvatski   Kurdî   Latine   Latviešu   ລາວ   Lietuviškai   Lëtzebuergesch   românesc   Malagasy   Malti   मराठी   മലയാളം   Melayu   Македонски   Maori   Монгол хэл   বাংলা ভাষার   မြန်မာ   Miao   IsiXhosa saseMzantsi Afrika   I-South African Zulu   नेपाली   norsk språk   ਪੰਜਾਬੀ   Português   پښتو   Chichewa   日本語   svenska   Samoa   Српски   Sesotho   සිංහල   Esperanto   slovenského jazyk   Slovenščina   Kiswahili   Gàidhlig na h-Alba   Sugbo   Somali   Тоҷикӣ   తెలుగు   தமிழ் மொழி   ไทย   Türk dili   Cymraeg   اردو   Українська   O'zbek   Español   עברית   Ελληνικά   Hawaiian   سنڌي   magyar   Shinra   Հայերեն   Asụsụ Ibo   lingua italiana   ייִדיש   हिन्दी   Sunda Indonesian   Bahasa indonesia   Wong Jawa   Yorùbá   Người việt nam   中文(繁體)   中文(简体)